Nieoficjalny serwis interntowy dla turystów wypoczywającyh w gminie Milówka.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach tego serwisu jest zabronione.
Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim należącym do ich autorów.

WIŚLAŃSKA KARTA RABATOWA
Wypoczywając w Wiśle
w wybranych Gospodarstwach Agroturystycznych,
  otrzymają Państwo bezpłatną Agoro - Karte.
 

Kliknij i dowiedz się więcej
Wolne pokoje na wakacje
Dla naszych Gości Agro-Karta  GRATIS
Wisła

Wisła jest miasteczkiem leżącym w górach Beskidu Śląskiego, pełniącym rolę ośrodka turystyki letniej i zimowej  i sportów zimowych. W okolicy znajdują się Ustroń i Brenna oraz Istebna. Miasto leży nieopodal granicy z Czechami, na obszarze tzw. Śląska Cieszyńskiego. W okolicy znajdują się doliny i liczne wzniesienia, spośród których najwyższe są Barania Góra i Stożek Wielki. Miasto leżące w dolinie górnej Wisły powstało na początku XVIII w. jako osada. Miejscowość otrzymała prawa miejskie w latach 60. XX wieku. Obecnie jest jednym z głównych ośrodków uzdrowiskowych i wypoczynkowych w okolicy oraz pełni rolę centrum sportów zimowych. W mieście znajduje się wiele zabytków, m.in. dawna karczma, kościół ewangelicki, które dodają walorów turystycznych i czynią je atrakcyjnym turystycznie.

Początki turystyki

Wisła zyskała charakter miejscowości wypoczynkowej w II połowie XIX wieku, odkąd jej okolice zaczęły być odwiedzane przez coraz więcej turystów. W latach 80. dziewiętnastego stulecia do wsi przybył Bogumił Hoff, w celu zbadania rozwijającej się tam kultury ludowej. Zachwycił się urokiem miejscowości i okolic do tego stopnia, że propagował ją w prasie oraz w środowiskach społecznych, do których należał. Wybudował tam pierwszą willę wypoczynkową "Warszawa". Działalność propagatorską Bogumiła Hoffa z sukcesem kontynuował filozof Julian Ochorowicz. Przez kolejne lata wieś letniskowa stała się miastem o bogatej tradycji, pełnym ciekawych miejsc i zabytków.
X
Ta strona używa COOKIES.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
        
AKCEPTUJE