MIEJSCE NA REKLAMĘ
Bezpłatne ogłoszenia drobne na stronie www.milowka.eu  Wyślij ogłoszenie na adres: kontakt@milowka.eu                      
Zapraszamy do Zwardonia
Tanie noclegi przy samej granicy ze Słowacją
Wypoczynek w Beskidach
za nocleg
Już
Tel. 517-454-363
12 km do Milówki
Dysponujemy wolnymi miejscami na bezpłatne banery reklamowe.
Dysponujemy wolnymi miejscami na bezpłatne banery reklamowe.
Więcej informacji  można uzyskać po wysłaniu zapytania na adres: kontakt@milowka.eu
Wypożyczalnie sprzętu wodnego:
rowerki, kajaki, łódki oraz sprzęt wędkarski

Rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim.
 
Miejsca na atrakcje z Beskidu
Żywieckiego i Sląskiego
Świetna lokalizacja!  Pok.2,3,4-osobowe, kuchnia do dyspozycji, altany, grill. Tylko 5 minut pieszo do Słowacji.
W pobliżu szlaki turystyczne po Beskidach i  Słowacji.     

Gmina Rajcza

 
Nazwą "Worek Raczański" określa się południowo-zachodni kraniec Beskidu Żywieckiego.

To teren wciąż mało popularny przez masową turystykę, pozwalający cieszyć się w ciszy i spokoju przyrodą Żywieckiego Parku Krajobrazowego oraz panoramą gór.

Przy korzystnej pogodzie z najwyższego szczytu, Wielka Racza (1263 m n. p. m.) można zobaczyć pasma górskie Małej Fatry i Tatr.
Ciekawe turystyczne szalki Worka Raczańskiego to:

Szlak czerwony ze Zwardoń PKP na Wielką Raczę (wejście 4 godz. 30 min, zejście 4 godz. 15 min). Trasa prowadzi w większości wzdłuż granicy polsko-słowackiej, zalesionymi zboczami Skalanki, Magury, Małego i Wielkiego Przysłopu. Szlak pokonuje różnicę wysokości około 550 metrów.

Szlak czarny z Soli PKP na przełęcz Przegibek (wejście 3 godz. 45 min, zejście 3 godz. 15 min). Przebiega między innymi przez niezalesiony szczyt Praszywki Wielkiej, z którego przy odpowiedniej pogodzie widać Baranią Górę. W końcowym odcinku szlaku znajduje się Bendoszka Wielka, jeden z najwyższych szczytów grupy Wielkiej Raczy (1144 m n. p. m.). Z jego porośniętych trawą grzbietów można podziwiać pasma Małej Fatry i Baraniej Góry. Na szczycie w 2000 roku umieszczono Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej.

Szlak czerwony z przełęczy Przegibek na Wielką Raczę (wejście 3 godz., zejście 3 godz. 15 min). Droga wiedzie przez pasma graniczne, między innymi Kikułę, Abramów, Małą Raczę. W pobliżu przełęczy Przegibek zachowały się niemieckie umocnienia z czasów II wojny światowej.

Szlak czerwony z Rycerki Dolnej PKP na Wielką Rycerzową (wejście 4 godz. 30 min, zejście 3 godz. 30 min). Wielka Rycerzowa jest częściowo zalesiona, a najlepsze widoki rozciągają się z położonej niżej Hali Rycerzowej. Przez szczyt przebiega dział wodny pomiędzy zlewiskami Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego.

Inne atrakcyjne turystycznie szlaki na terenie gminy Rajcza:

Szlak żółty z Rajczy PKP na Halę Lipowską (wejście 5 godz., zejście 4 godz.). Prowadzi przez malowniczą Halę Redykalną, wykorzystywaną w przeszłości do wypasu owiec. Zimą na Hali Lipowskiej działa wyciąg narciarski. W pobliżu znajduje się Hala Rysianka, uważana za najlepszą halę widokową w Beskidzie Żywieckim.

Szlak czerwony ze Zwardonia PKP do Soli PKP (wejście 2 godz. 30 min, zejście 2 godz). Prowadzi przez niezalesiony szczyt góry Rachowiec, z którego można obejrzeć Wielką Raczę oraz panoramę Małej Fatry.
Turystyczny informator dla wypoczywających w Beskidach
 
 
Nieoficjalny serwis interntowy dla turystów wypoczywającyh w gminie Milówka.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach tego serwisu jest zabronione.
Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty chronione są prawem autorskim należącym do ich autorów.

        Oferują Państwo ogólnodostępne  atrakcje turystyczne, punkty gastronomiczne,  zamieścimy na stronie głównej bezpłatną reklamę kontakt@milowka.eu
X
Ta strona używa COOKIES.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
        
AKCEPTUJE